کارگاه آموزشی “مدیریت، توسعه و توانمندسازی منابع انسانی” برگزار گردید

کارگاه آموزشی مدیریت، توسعه و توانمندسازی منابع انسانی ویژه مدیران و کارشناسان زن شاغل در صنعت آب و برق توسط مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی صنعت آب و برق اصفهان با همکاری دفتر امور زنان و خانواده وزارت نیرو، چهارم تا ششم دی ماه در مشهد مقدس برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی اصفهان در ابتدای این برنامه دکتر محمدرضا فدائی، رییس مجتمع عالی اصفهان، ضمن خیر مقدم به حضار، آموزش را موثرترین ابزار برای توانمندسازی و آماده‌سازی زنان برای ایفای نقش موثرتر در سازمان و مسئولیت‌های چندگانه در جامعه برشمردند و پیشنهادهای خود را در راستای ارتقاء مهارت‌های زنان و برنامه‌ریزی های آموزشی بیان کردند.

در ادامه خانم فاطمه قیومی، مشاور وزیر نیرو در امور زنان و خانواده، پیرامون اقدامات و برنامه‌های آموزشی و فرهنگی حوزه زنان گزارش خلاصه‌ای ارائه نمودند. ایشان با اشاره به آیه 77 سوره قصص، چهار راهکار کلیدی شامل توجه به آخرت، نیکی کردن به دیگران، دوری از گناه و معصیت و بهره‌مندی از امکانات و مواهب دنیوی را به کارکنان زن توصیه نمودند.

شایان ذکر است مهندس محمدحسین جعفری، مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای و رییس شورای مدیران آب و برق خراسان رضوی، ضمن اشاره به وضعیت بحرانی آب در خراسان و شرایط سخت موجود، درخصوص اهمیت و جایگاه زنان در اداره کشور و نقش روبه رشد آنها، با ذکر نمونه‌هایی از فعالیت بانوان موفق شرکت متبوع خود، مطالبی را بیان کردند.

پس از آئین افتتاحیه برنامه اصلی کارگاه آموزشی توسط مدرس دوره، استاد داستانی، به مدت سه روز ادامه یافت و مهارت‌های مورد نیاز جهت ارتقاء توانمندی مدیریت منابع انسانی، شامل مباحث مختلفی از جمله روش‌های ارتباط موثر، طرح‌ریزی شغلی، مهارت‌های روانشناسی، تاثیر خصوصیات رفتاری زن و مرد در روابط سازمانی، راهکارهای غلبه بر چالش‌های مدیریتی، شیوه‌های رهبری مناسب و موثر، روش‌های تقویت روحیه و رضایت‌مندی شغلی و ایجاد تفکر مثبت در افراد زیرمجموعه و همچنین نقش معنویات و اخلاق اسلامی در محیط کار به شرکت‌کنندگان آموزش داده شد.

شایان ذکر است در کنار برنامه‌‌های آموزشی این کارگاه، مسابقه کتابخوانی (با معرفی کتاب “کلیدهای طلائی مدیریت منابع انسانی” نوشته استیفن رابینز و ترجمه غلامحسین خانقایی) و کارگاه طرح ایده برگزار گردید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *